Marzysz o świeżej i nowoczesnej aranżacji łazienki? Nie sposób pominąć roli, jaką mogą odgrywać w niej białe płytki. To uniwersalny wybór, który dodaje przestrzeni atrakcyjnego wyglądu. Przed zakupem białych płytek do łazienki warto jednak zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami, aby być pewnym, że wybrana ceramika spełni Twoje oczekiwania. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze białych płytek do łazienki.
Z tekstu dowiesz się:
- jakie białe płytki łazienkowe zastosować na podłodze, a jakie na ścianach,
- na jaki format białych płytek do łazienki zwrócić uwagę,
- jakie kolory pasują do białych płytek łazienkowych.
Funkcjonalność białych płytek do łazienki – dopasuj rodzaj płytki do powierzchni
Białe płytki do łazienki to kluczowy element, który powinien łączyć funkcjonalność z estetyką. Jeśli szukasz płytek na podłogę, staraj się wybierać produkty o właściwościach antypoślizgowych. W tej roli doskonale sprawdzą się gresy – zwłaszcza te o wysokiej klasie antypoślizgowości. Znajdziesz je m.in. w kolekcji Onice Bianko Mat marki Tubądzin.
Chcesz zachować spójny wygląd aranżacji i obawiasz się, że jeśli wybierzesz płytki gresowe na podłogę, to nie dopasujesz do nich odpowiednich płytek ściennych? Dzięki kolekcji Onice Bianko Mat nie musisz się tym przejmować. W zestawie znajdziesz białe płytki do łazienki gresowe uniwersalne, które możesz zamontować zarówno na podłodze, jak i na ścianie.
Małe czy duże białe płytki do łazienki? Weź pod uwagę rozmiar
Rozmiar płytek ma wpływ na wygląd, jak i ogólny charakter pomieszczenia. Duże białe płytki do łazienki, coraz popularniejsze w nowoczesnych aranżacjach, potrafią optycznie powiększyć pomieszczenie kąpielowe, nadając mu minimalistyczny wygląd. Małe białe płytki do łazienki, natomiast dodadzą przestrzeni subtelności i delikatności.
Tubądzin, kolekcja Lumiere
Ciekawym rozwiązaniem jest też łączenie ze sobą płytek w różnych rozmiarach i formatach. Taki zabieg aranżacyjny możesz zobaczyć na aranżacjach marki Tubądzin z wykorzystaniem kolekcji Lumiere. W tym wypadku kwadratowe płytki gresowe ułożone na podłodze (w rozmiarze 598 × 598 mm) zestawiono z podłużnymi płytkami ściennymi i dekorami w formacie 748 × 298 mm oraz białymi płytkami, które ułożone obok siebie wyglądają niczym prostokątne panele ścienne. Dzięki zestawieniu ze sobą różnych formatów łazienka wygląda bardzo atrakcyjnie – przestrzeń nie jest monotonna.
Białe płytki na ścianę do łazienki i eksperymenty z kolorami
Gładkie, białe płytki ścienne do łazienki świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu kąpielowym – bez względu na jego rozmiar czy styl aranżacyjny. Biel jest bowiem na tyle uniwersalnym kolorem, że świetnie komponuje się z każdą armaturą, dowolnym wyposażeniem łazienki oraz różnymi dodatkami – możesz ją łączyć np. z lustrem, zarówno w złotej, jak i srebrnej czy czarnej ramie.
Tubądzin, kolekcja Bloom Rose
Jeśli jednak chcesz urozmaicić łazienkę, warto rozważyć zestawienie ze sobą różnych kolorów nie tylko na meblach czy dodatkach, ale też na samych płytkach. Zwróć uwagę, jak to wygląda w przypadku kolekcji Bloom Rose marki Tubądzin. Biel stanowi doskonały kontrast dla czerni. Kwiatowy wzór sprawia, że przestrzeń nabiera życia – jest bardziej dynamiczna i ciekawsza. Jeśli nie lubisz aż tak kontrastujących ze sobą barw, możesz wybrać nieco łagodniejsze połączenia. We wspomnianej wcześniej kolekcji Onice Bianko Mat biel przechodząca w szarość została zestawiona z odcieniami brązu i złota, natomiast w kolekcji Lumiere białe płytki podłogowe do łazienki i płytki ścienne mają ciepły odcień oraz szare wzory marmuru.
Chcesz mieć białe płytki do łazienki? Nie bój się eksperymentować z ich formatem, kształtem i kolorami. Zadbaj, by aranżacja podkreśliła styl Twojego wnętrza i stworzyła unikalną, atrakcyjną przestrzeń. Dzięki temu każda chwila spędzona w łazience będzie dla Ciebie przyjemnością.
Nazywam się Wiktor Mazur i od lat specjalizuję się w urządzaniu i wykańczaniu wnętrz. Moim celem jest pomaganie klientom w tworzeniu funkcjonalnych i stylowych przestrzeni, które odzwierciedlają ich osobowość i spełniają wszystkie potrzeby. Wspieram zarówno w doborze odpowiednich materiałów, jak i w planowaniu prac remontowych, aby każdy projekt przebiegał sprawnie i bezproblemowo.