Czy moskitiera przepuszcza powietrze?

by Wiktor

Moskitiera to jeden z najpopularniejszych przyrządów do walki z owadami. Moskitiery to nic innego jak siatki montowane w oknach, szczególnie przydatne podczas ciepłych sezonów. Wystarczająco małe oczka siatki blokują dostęp owadów do pomieszczeń. Dzięki temu możemy uniknąć niekomfortowych ugryzień przez komary czy denerwujących much latających po pokoju. Chociaż moskitiery zbierają same dobre recenzje, montowanie siatek w oknach wiąże się z wieloma wątpliwościami. Jednym z nich jest przepuszczalność powietrza. Czy moskitiery sprawiają, że pomieszczenia stają się duszne?

Moskitiery latem – czy to dobry pomysł?

Lato to nie tylko czas natężenia obecności owadów, ale również sezon najwyższych temperatur. Domy i mieszkania wymagają stałego wietrzenia, szczególnie, kiedy mieszkamy na najwyższych piętrach bloków. Z tego względu montaż moskitier może wydawać się niezbyt korzystnym pomysłem, bo przepuszczalność może być mniejsza. Jednak z założenia moskitiery nie blokują przepływu powietrza w domu. W dużej mierze zależy to od jakości ich wykonania, odpowiednio wymierzonych oczek siatki oraz materiałów. Tak więc wszelkie wątpliwości dotyczące przepływu powietrza przez moskitiery rozwieje producent, który odpowiednio dopasuje siatki do danego obiektu mieszkalnego. Moskitiera na wymiar pozwala na wygodne korzystanie z okien i drzwi bez niepotrzebnych komplikacji związanych z funkcjonowaniem moskitiery. 

Czy moskitiery zaciemniają wnętrza?

Kolejną kwestią, która może zniechęcać do zainwestowania moskitiery jest dostęp światła do pomieszczenia. Moskitiery, choć z zewnątrz mogą wyglądać na ciemne, w rzeczywistości nie przyczyniają się do przyciemnienia mieszkania. Wysoka jakość moskitier jest gwarancją odpowiedniego dostępu światła do domu, nawet, jeśli dane pomieszczenie jest usytuowane od północnej lub południowej strony bloku lub domu. 

Gdzie kupić moskitiery na wymiar, które przepuszczają światło i powietrze?

Przed zainwestowaniem w moskitiery powinniśmy zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku. Najważniejsze jest, by kupić moskitiery bezpośrednio u producenta, który dopasuje ramę moskitiery do profilu okna. Wysokiej jakości moskitiery są dostarczane m.in. przez firmę ProHaus Zabrze, która zajmuje się tworzeniem bram garażowych oraz wspomnianych siatek. Odpowiedni dobór materiałów w moskitierach od ProHaus Zabrze zapewnia wygodę podczas użytkowania siatek oraz ich maksymalną skuteczność. By zamówić moskitiery na wymiar, wystarczy skontaktować się ze specjalistami ProHaus Zabrze za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej producenta. 

You may also like

Leave a Comment