Czy warto kupić rolety nadstawne?

by Wiktor

Rolety zewnętrzne to rozwiązanie coraz częściej stosowane w nowo powstających domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Jest ich kilka rodzajów, a przed podjęciem ostatecznego wyboru należy dokładnie zapoznać się z dostępnymi na rynku modelami, by wybrać ten, który jak najlepiej będzie spełniał nasze potrzeby. Jednym z nich są rolety nadstawne. Jak są zbudowane i czy warto jest posiadać rolety nadstawne?

Czym są rolety nadstawne?

Rolety nadstawne, inaczej nasadkowe lub nakładane, to jeden z kilku rodzajów rolet zewnętrznych. Rolety zewnętrzne to rodzaj osłon okiennych, które montuje się na zewnątrz budynku w celu ochrony okien lub drzwi balkonowych przed wpływem różnych czynników. Mogą być one kontrolowane manualnie za pomocą np. sznurka lub korby a także za pomocą automatycznego systemu przy wykorzystaniu np. pilota.

Jak są zbudowane rolety nadstawne?

Należy zapoznać się z budową rolety nadstawnej, by móc lepiej zrozumieć jej funkcjonowanie. Składa się ona z pięciu elementów. Pierwszym z nich jest skrzynka rolety. Może być ona montowana w elewacji, murze, czy bezpośrednio w oknie. Możliwe jest jej oklejenie lub lakierowanie na wybrany kolor, by jak najlepiej wkomponowała się w estetykę i kolorystykę budynku w którym się znajduje. Kolejny element stanowi wał nawojowy i napęd, na których zwijany jest pancerz rolety, który stanowi jej trzeci element. Jest on wyposażony w aluminiowe profile, które posiadają wiele różnych wzorów i kolorów. Kolejny, przedostatni element budowy stanowi listwa dolna. Jest ona wykończona uszczelką która może być wyposażona w dodatkowe zabezpieczenia. Jej zadaniem jest również stabilizować pancerz rolety. Ostatnim elementem są prowadnice wyposażone w uszczelki sprawiające że praca rolety jest płynna i cicha.

Zalety posiadania rolet nadstawnych – dlaczego warto wybrać ten rodzaj zasłon na okna?

Rolety nadstawne montuje się na etapie budowy obiektu lub wymiany stolarki okiennej w już istniejących budynkach. Skrzynka rolety jest nakładana na ramę okna lub drzwi balkonowych, po czym do zewnętrznej części ramy przykręcane są prowadnice. Cały zestaw jest następnie montowany we wnęce okiennej. Dzięki takiej budowie skrzynka rolety tego typu jest estetyczna, niewidoczna i wydaje się być ona częścią okna. Rolety nadstawne są również łatwe w obsłudze, ponieważ można sterować nimi zarówno manualnie za pomocą sznurka lub korby jak i automatycznie za pomocą pilota. Rolety zewnętrzne stanowią również pierwszą barierę chroniącą wnętrza przed chłodem z zewnątrz oraz utratą ciepła ze środka budynku, co pozwala na zminimalizowanie kosztów związanych z ogrzaniem czy ochłodzeniem pomieszczeń. Dobrze wykonane i zamontowane rolety wyeliminują również problem hałasu dochodzącego np. z sąsiedztwa czy ruchliwej ulicy. Zapewnią one nie tylko prywatność ale i bezpieczeństwo, ponieważ materiał z którego wykonywane są rolety jest bardzo odporny na wszelkiego rodzaju uderzenia i uszkodzenia.

Jeśli chcesz kupić rolety nadstawne, skontaktuj się zespołem Okna Majsterek. Producent wskaże najlepsze rozwiązanie do Twojego rodzaju okien i przedstawi dogodną ofertę ze szczegółowym planem realizacji.

You may also like

Leave a Comment