Czy warto wybrać kawalerkę na pierwsze mieszkanie?

by Wiktor

Obecnie coraz większą popularnością cieszy się zakup kawalerek i małych mieszkań. Wszystko dlatego, że są one dostępne w niższych cenach, nie wymagają tak dużej zdolności kredytowej, a do tego wszystkie są łatwodostępne. Już teraz koniecznie sprawdź, czy kawalerka będzie dobrym pomysłem, gdy chcesz zakupić pierwsze mieszkanie.

Jakie kawalerki są najchętniej kupowane?

W czasach, gdy nie jest łatwo spełnić oczekiwania finansowe banków, zdecydowanie najwięcej osób decyduje się na zakupienie takich nieruchomości, jak właśnie kawalerki. Przeczytaj koniecznie artykuł, dlaczego uznaje się, że w najbliższych latach kawalerki i małe dwupokojowe mieszkania będą hitem na rynku nieruchomości grupamoderator.pl/aktualnosci/kawalerki-w-bydgoszczy-hitem-na-rynku.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, jakie konkretnie kawalerki są chętnie kupowane. Zdecydowana większość osób, które kupują jednopokojowe mieszkania, kierują się przede wszystkim następującymi aspektami:

  • tym, czy mieszkanie posiada balkon,
  • czy w budynku jest winda,
  • na którym piętrze znajduje się kawalerka,
  • czy kawalerka posiada odrębną kuchnię, czy w mieszkaniu dostępny jest aneks kuchenny,
  • jaki jest metraż kawalerki i czy jest możliwość stworzenia kilku stref w mieszkaniu, np. dobrym pomysłem będzie wydzielenie przestrzeni sypialnianej, biurowej i rozrywkowej, a nawet jadalnianej.

Dla każdej osoby inne kwestie będą odgrywały istotniejszą rolę podczas kupowania kawalerki. Dlatego koniecznie poznaj swoje potrzeby jeszcze zanim rozpoczniesz proces poszukiwań. Dzięki temu zakupisz nieruchomość, która spełni Twoje aktualne oczekiwania i pozwoli Ci w razie potrzeby zarobić na inwestycji w kawalerkę w przyszłości.

Dlaczego warto zakupić kawalerkę na pierwsze mieszkanie?

Kawalerka to dobre pierwsze mieszkanie, gdy masz już stabilną pracę i chcesz stosunkowo szybko spłacić kredyt hipoteczny. Dzięki niższej kwocie spłata nie będzie w tak znacznym stopniu wpływała na Twój budżet. Zatem nie zachwieje też Twojej płynności finansowej.

Zazwyczaj na kupno kawalerki decydują się:

  • osoby młode, które dopiero wkraczają w dorosłe i samodzielne życie, dzięki pierwszej stabilnej pracy mogą utrzymać kredyt hipoteczny, który pozwoli im zakupić swoje pierwsze, wymarzone mieszkanie,
  • osoby, które żyją mobilnie i biorą pod uwagę w przyszłości przeprowadzkę, np. przez pracę, dla nich inwestycja w kawalerkę może być najrozsądniejszym wyborem,
  • młode małżeństwa – znacznie większe szanse na kredyt uzyskają dwie osoby, dlatego też młode małżeństwa chętnie decydują się na takie rozwiązanie,
  • osoby starsze – samotna, starsza osoba często woli zamienić swoje kilkupokojowe mieszkanie na kawalerkę. Wszystko dlatego, że koszty utrzymania kawalerki są relatywnie niższe niż w przypadku dwu- lub trzypokojowego mieszkania.

Inwestycja w kawalerkę to również dobry pomysł, bo zamiast wynajmować mieszkanie, spłacasz własne lokum. Takie rozwiązanie opłaca Ci się z wielu powodów, z jednej strony, bo zyskujesz większą niezależność, ale też w przyszłości, gdy zechcesz zakupić większe mieszkanie, będziesz mógł zarobić na swojej kawalerce.

You may also like

Leave a Comment