Dokładnie przemyślmy jak ma wyglądać nasz dom

by Wiktor

Przy współpracy z https://estilohome.pl/produkty/wazony-ceramiczne/wazony-dekoracyjne-wysokie/

Decyzja o budowie domu jest niezwykle poważną sprawą. Nie tylko dlatego, że będziemy musieli przeznaczyć kilkaset tysięcy złotych na wybudowanie i urządzenie takiego domu, ale również dlatego, że musimy czuć, że to nasze miejsce, musi być tak zaprojektowany, aby naprawdę dobrze nam się w nim mieszkało.

To też oznacza, że dokładnie musimy się zastanowić jak ma on wyglądać, w jaki sposób mają być w nim rozmieszczone pomieszczenia. Im lepiej zaprojektowany będzie taki dom, im lepiej będzie on odpowiadał naszym oczekiwaniom, tym większa będzie szansa, że przez kolejne lata naprawdę dobrze będzie nam się w nim mieszkało i chętnie będziemy do niego wracali.

Odpowiednie ułożenie pomieszczeń

Jedną z ważniejszych kwestii jakie powinniśmy wziąć pod uwagę podczas przygotowywania projektu naszego domu jest to, jak mają być w nim rozmieszczone pomieszczenia. Czy chcemy, aby kuchnia była z aneksem kuchennym, dzięki czemu połączymy ją z jadalnią lub salonem, czy jednak lepiej będziemy się czuli, jeśli jednak będzie osobnym pomieszczeniem. W pierwszym przypadku będziemy mieli lepszy kontakt z gośćmi podczas przyrządzania posiłku i może się okazać, że łatwiej będzie nam przekazywać jedzenie do rozłożenia na stole. Znowu w drugim przypadku będziemy mieli większą swobodę, jeśli będziemy chcieli odciąć się od rodziny i spokojnie przygotować jakieś danie, nie mówiąc o tym, że w razie przypalenia jakiejś potrawy, będziemy mogli po prostu zamknąć drzwi do kuchni i nieprzyjemny zapach nie rozejdzie się po całym domu. Dodatkowo na etapie przygotowywania projektu warto się również zastanowić nad tym, czy w naszym domu ma być spiżarnia, chociażby bardzo mała, czy jednak nie chcemy takiego pomieszczenia, bo nie planujemy robić żadnych zapasów.

Kolejne pomieszczenia również są ważne

Oczywiście jeśli planujemy dom piętrowy, to wówczas możemy zdecydować, że salon i jadalnia będą na parterze, a wszystkie sypialnie będą na piętrze. Jednak mając dom parterowy, gdzie wszystko ma być na jednym poziomie, musimy się zastanowić czy pomieszczenia mają być przechodnie czy do każdego z nich, chcemy wchodzić prosto z korytarza. Dodatkowo jeszcze warto dopilnować, aby łazienka nie była usytuowana przy samym salonie czy jadalni, zwłaszcza jeśli będą to pomieszczenia otwarte. Przy takim projektowaniu trzeba również wziąć pod uwagę ustawienie domu względem kierunków świata. Tak, aby rano było najwięcej słońca tam, gdzie przebywamy najwięcej, i znowu wieczorem żeby było najwięcej światła w tych pomieszczeniach, w których będziemy przesiadywać wieczorową porą. Z kolei kuchnia i spiżarnia, w których przechowujemy jedzenie, powinny być tak usytuowane, aby było tam najchłodniej, bo wówczas łatwiej będzie nam zachować jedzenie w odpowiedniej świeżości.

Pomyślmy na czym najbardziej nam zależy, jeśli chodzi o nasz wymarzony dom. Im więcej informacji przekażemy projektantowi na etapie przygotowywania planów, tym większa będzie szansa, że faktycznie będziemy dobrze czuli się w takim domu.

You may also like

1 comment

piros_99 29 kwietnia 2021 - 14:24

Polecam w głowie ułożyć sobie plan, a następnie udać się do projektanta

Reply

Leave a Comment