Dom bezpieczny dla małych dzieci

by Wiktor

Zawsze musimy dokładać starań, aby nasz dom był bezpieczny. Jednak szczególną uwagę musimy na to zwrócić wówczas, gdy mamy małe dzieci. To co dla nas wydaje się bezpieczne, dla nich może stanowić duże zagrożenie, dlatego też warto porozmawiać z innymi rodzicami na temat tego, w jaki sposób zabezpieczyli oni swoje mieszkanie, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego dziecka. To też oznacza, że w sklepach z artykułami dziecięcymi powinniśmy poszukać propozycji, które będą miały nam pomóc w stworzeniu bezpiecznego domu dla naszych dzieci. Czasami nie potrzeba wiele, ani nie musimy kupować specjalnych akcesoriów, bo wystarczy chociażby nie kłaść obrusu na stole, a będziemy mieli pewność, że dziecko nie ściągnie na siebie gorącej herbaty. Jednak są takie miejsca, w których niezbędne będą odpowiednie zabezpieczenia.

Jakie akcesoria będą nam niezbędne?

Wiele będzie tutaj zależało od tego, czy mieszkamy w domu czy mamy mieszkanie. Jeśli mamy dom, który w dodatku jest piętrowy, to w pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu schodów. Możemy być pewni, że nasza pociecha będzie nimi zainteresowana i nawet jeśli nie będzie potrafiła jeszcze chodzić, to i tak będzie próbowała się na nie dostać. Dlatego też powinniśmy tutaj zainwestować w specjalne bramki, które będą broniły dostępu do schodów. Najlepiej, aby były one z jednej i drugiej ich strony, bo wówczas będziemy mieli pewność, że dziecko będąc na dole nie będzie mogło się po nich wspiąć, a będąc na górze, nie spadnie z nich. Innym zabezpieczeniem, o którym powinniśmy pomyśleć, będą klamki do okien, zamykane na klucz. Wówczas będziemy mieli pewność, że nasze dziecko nie otworzy samo okna i z niego nie wypadnie.

Jakie jeszcze zabezpieczenia są nam oferowane?

Musimy mieć świadomość, że dla takich małych dzieci wszystko jest interesujące, a ich pomysłowość nie zna granic. Dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne blokady do szuflad i drzwiczek. Wówczas będziemy mieli pewność, że nasza pociecha nie będzie w stanie sama ich otworzyć, a więc nie przytrzaśnie sobie paluszków, czy nie wysunie na siebie całej szuflady. Pamiętać musimy również o gniazdkach elektrycznych. Dzieci mogą próbować wkładać do nich różne rzeczy, a to oznacza, że powinniśmy kupić specjalne zawleczki, którymi będziemy mogli zamykać takie gniazdka, bez obaw, że dziecko samo sobie z nimi poradzi. Nic takiego nie będzie miało miejsca, jednak zawsze będziemy musieli pamiętać, aby włożyć je na miejsce, gdy już przestaniemy korzystać z danego gniazdka elektrycznego. Warto popatrzeć jakie zabezpieczenia są nam oferowane i pomyśleć, które z nich sprawdzą się w naszym przypadku.

Tego typu zabezpieczenia nie kosztują wiele, a jednocześnie dają nam pewność, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby nasze dziecko było bezpieczne we własnym domu. Oczywiście, to nie zwalnia nas z ostrożności i pilnowania naszej pociechy, bo nie wszystko jesteśmy w stanie zabezpieczyć, nie mniej jeśli zdecydujemy się na zablokowanie gniazdek elektrycznych i szafek, to nie będziemy musieli się martwić tymi rzeczami i łatwiej będzie nam przypilnować dziecko w innych sytuacjach. Jeśli mamy schody, to koniecznie musimy zamontować specjalne bramki, a już obowiązkowo w każdym oknie powinny się znaleźć klamki z zamkiem, tak abyśmy mieli pewność, że dziecko samo nie otworzy okna. Co ważne, klucz do takich klamek powinien być umieszczony w takim miejscu, aby dziecko nie mogło do niego samo sięgnąć. Warto zobaczyć w sklepach z artykułami dla dzieci, jakie zabezpieczenia są nam oferowane.

You may also like

Leave a Comment