Ile schnie zawilgocona ściana? Ekspert tłumaczy

by Wiktor

Zawilgocona ściana w mieszkaniu nie wróży nic dobrego. Wilgoć może pojawić się niespodziewanie, a powodów takiego stanu rzeczy bywa wiele. Zalanie mieszkania jest jednym z najczęstszych i najpoważniejszych problemów, którym może towarzyszyć szereg negatywnych następstw. Ile schnie zawilgocona ściana, jak wygląda osuszanie po zalaniach oraz jakie są przyczyny zalania mieszkania w poniższych akapitach wyjaśnia ekspert z firmy Slim-Pol.

Osuszanie ścian po zalaniu – od czego zacząć?

Zanim przystąpimy do właściwego działania, jakim jest osuszanie ścian po zalaniu, warto podjąć istotne kroki ze strony formalnej. Dlatego dobrze jest wiedzieć kto zgłasza zalanie mieszkania, jak również kto odpowiada i płaci za zalanie mieszkania. Ma to tym większe znaczenie, że poszkodowany informujący o zdarzeniu może liczyć na odszkodowanie bądź domagać się naprawienia szkody. Zwłaszcza, że bardzo często do zalania dochodzi na skutek niedopatrzenia ze strony osób trzecich. Kiedy należy przeprowadzić praktyczne osuszanie mieszkania po zalaniu cena zwykle jest ustalana indywidualnie, na podstawie stopnia zaistniałej szkody. Otrzymana rekompensata powinna pokryć wszelkie wydatki związane z profesjonalnym osuszeniem dokonanym przez fachowców przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

Osuszanie mieszkania po zalaniu – jak długo trwa?

A jak długo trwa osuszanie budynków po zalaniu i doprowadzenie ścian do stanu pierwotnego? Wszystko zależy od kilku czynników i dopiero ekspertyza przeprowadzona przez specjalistów zajmujących się osuszaniem pozwoli ustalić przewidywany czas pracy. Oczywiście optymalnie dobrane metody oraz sprzęt pomogą skutecznie i szybko uporać się z mokrymi ścianami. Ich całkowite osuszanie po zalaniu może trwać zarówno kilka, jak też kilkanaście dni. Na czas suszenia mają wpływ między innymi materiały, jakich użyto przy budowie, rodzaje tynków czy to, jak dużo wody przeniknęło w głąb ścian. Ponadto znaczenie ma również czas, jaki upłynął od momentu zalania do rozpoczęcia osuszania. Nie warto natomiast zwlekać z osuszaniem, ponieważ woda zatrzymana w ścianach może skutkować pojawieniem się szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni.

You may also like

Leave a Comment