Jak dopasować okna do wnętrz w stylu skandynawskim?

by Wiktor

Biel to kolor bardzo cenionego w ostatnich latach stylu shabby chic. To także kolor typowy dla stylu skandynawskiego, który swoim niemalże orientalnym minimalizmem zrzesza rzeszę fanów. Skandynawski design skrywa jednak cechy, które wykraczają poza prostą estetykę. Jest to najlepszy wybór, jeśli chcesz by Twój dom wypełnił się zielenią we wszystkich odcieniach i fakturach. W rzeczywistości proste linie i delikatne kolory zapewniają komfortowy, jasny i ekologiczny dom.

Jak dopasować okna do stylu skandynawskiego?

Aby wybrać odpowiednie okna, należy najpierw zrozumieć, jakie są typowe cechy stylu skandynawskiego. W rzeczywistości ten rodzaj mebli wyróżnia się praktycznym charakterem. Każdy estetyczny element skrywa swoją funkcję, nawet jeśli nie zawsze jest ona od razu jasna. „Bezużyteczne” ozdoby są ograniczone do minimum i pozostawiają miejsce tylko na to, co naprawdę potrzebne.

Kraje Europy Północnej są z definicji zimne. To wyjaśnia, dlaczego skandynawski wystrój wnętrz przywiązuje tak dużą wagę do izolacji termicznej. Nadmierne rozpraszanie ciepła sprawiłoby, że pomieszczenia prawie nie nadawałyby się do zamieszkania i zwiększyłoby zużycie energii. W skandynawskich meblach okno odgrywa kluczową rolę. Instalacja okuć izolacyjnych może bardzo pomóc w oszczędzaniu energii.

Ciepło nordyckiej bieli – a okna na świat

Wystrój skandynawski opiera się na jasnych i naturalnych barwach. Króluje biel i beż, zarówno w meblach, armaturze, jak i na ścianach i podłogach. Dlaczego? Ponieważ jasne kolory odbijają światło, którego w krajach skandynawskich jest mało.

W wystroju skandynawskim okno jest kluczowym elementem. Z jednej strony musi przepuszczać jak najwięcej światła, z drugiej zatrzymywać ciepło wewnątrz domu. Podstawowe ich cechy przedstawiają się w trzech poniższych punktach:

1.Duże okna, aby wpuścić dużo światła

Istotne wymiary są typową cechą okien w stylu nordyckim. Pokoje są pełne okien prawie tak wysokich jak drzwi, całkowicie pozbawionych zasłon. W krajach, w których słońca jest mało, konieczne jest maksymalne wykorzystanie światła naturalnego. Potrzebujemy zatem ogromnych, przezroczystych powierzchni, które przepuszczają każdy promień słońca. W ten sposób zużywa się mniej energii elektrycznej i oszczędza się energię.

2. Wysokiej jakości okna drewniane

Styl skandynawski w dużym stopniu opiera się na drewnie, naturalnym i powszechnie występującym materiale na swoim rodzimym obszarze. Ramy okienne nie są wyjątkiem – wysokiej jakości drewniane okna są koniecznością w skandynawskich domach.

3. Okna o wysokiej izolacyjności, czyli okna termoizolacyjne

Jeśli chcesz prawdziwie zielonego wyposażenia domu, potrzebujesz okien, które gwarantują wysoką izolacyjność. W rzeczywistości duża część rozpraszania ciepła w domu koncentruje się wokół armatury. Aby uniknąć niepotrzebnego marnowania energii, potrzebujesz okien charakteryzujących się największą izolacyjnością.

Pragniesz urządzić swój dom w skandynawskim stylu? Skontaktuj się z Poldom.co.uk. Znajdziesz tu wysokiej jakości okna ekologiczne i izolacyjne. Skandynawski wystrój tworzą proste linie, a meble wykonane są z drewna z widocznym usłojeniem. Nie ma tu miejsca na bezużyteczne bibeloty i dodatki, które wypełniają dom i „zamykają” go bez powodu. Wręcz przeciwnie, nie brakuje mebli spełniających więcej niż jedną funkcję.

You may also like

Leave a Comment