Jak przygotować się do malowania pokoju?

by Wiktor

Malowanie wnętrza domu lub mieszkania to bardzo ważny proces, który powinien zostać przeprowadzony bardzo starannie. Ma on bowiem wpływ na to, jak będzie prezentować się wnętrze, w którym na co dzień spędzamy dużo czasu. Po wybraniu wymarzonego koloru ścian i zakupie farby, należy przystąpić do przygotowań przed jej położeniem na ściany. Jak odpowiednio przygotować się do malowania?

Zabezpieczenie mebli i podłóg

Podczas malowania, farba nieuchronnie będzie nieco chlapać, zostawiając dookoła mniejsze lub większe ślady. Z tego względu dobrze jest zabezpieczyć otoczenie przed zabrudzeniami wynikającymi z malowania. Odpowiednia do tego będzie folia malarska, którą można umieścić zarówno na podłodze, jak i na meblach pozostałych w malowanym pomieszczeniu. Do wyboru mamy kilka rodzajów folii, np. bezbarwne lub szare. Innym podziałem są folie o różnej grubości. Ciekawym rozwiązaniem może być folia samoprzylepna lub taka wyposażona w taśmę papierową, zintegrowaną z powierzchnią folii.

Zabezpieczenie drzwi podczas malowania

Pionowym elementem, który niewątpliwie wymaga zabezpieczenie przy malowaniu są drzwi. Aby zachować ich oryginalny wygląd i uniknąć zachlapania, a jednocześnie móc z nich korzystać podczas trwania remontu, można zaopatrzyć się w dedykowaną do nich folię malarską lub taśmę malarską. Tzw. drzwi ochronne, wykonane z włókniny polipropylenowej, wyposażone są w wysokiej jakości obustronnie otwierany zamek błyskawiczny. Dzięki temu można swobodnie korzystać z drzwi, jednocześnie blokując kurz, pył i zachlapania farbą powstałe w wyniku remontu.

Odzież ochronna przy malowaniu

Zabezpieczając meble, podłogi i drzwi podczas malowania, nie możemy zapomnieć o własnym bezpieczeństwie. Podczas malowania powinniśmy zakupić odpowiednią odzież, która pokryje skórę, nie narażając jej na zachlapania farbą. Obowiązkowym wyposażeniem malarza są rękawiczki remontowe, ponieważ to dłonie są najbardziej wyeksponowane na odpryski farby spod pędzla lub wałka. Zabezpieczenie oczu to najwyższy priorytet. Ten delikatny narząd nie powinien mieć najmniejszego kontaktu z farbą, dlatego poleca się stosowanie okularów ochronnych przy każdym pociągnięciu pędzla po ścianie.

Gdzie kupić odpowiednie materiały ochronne na remont?

Przed rozpoczęciem malowania powinniśmy zadbać o to, aby zgromadzić wszystkie materiały ochronne. W ofercie sklepu Foltape, można znaleźć szeroki wachlarz folii malarskich o różnej specyfikacji. Oprócz tego, Foltape oferuje specjalistyczne okulary ochronne, rękawice i kombinezony, które zapewnią kompleksową ochronę podczas malowania każdego rodzaju powierzchni.

You may also like

Leave a Comment