Jak ustawić lampiony w salonie?

by Wiktor

Lampiony to jeden z najgorętszych trendów aranżacyjnych. Ten niepozorny dodatek w ekspresowym tempie sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne i klimatyczne. Jak ustawić lampiony w salonie?

Lampiony dekoracyjne — jak je wykorzystać?

Lampiony dekoracyjne to ciekawy sposób na urozmaicenie niemal każdego pomieszczenia i to przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym. Jednym z miejsc, na którym można umieścić są stoliki kawowe. W ciągu dnia może posłużyć jako ozdoba parapetu, szafki, witryny, a także stołu. Z kolei po południu i wieczorem, kiedy robi się ciemno, wydobędziesz z nich niezwykły efekt. Ogień świec lub ten sztuczny nie tylko daje miłe światło, ale również tworzy przyjemną atmosferę, która sprzyja relaksowi oraz długim wieczorom z ciepłą herbatką w ręku. Lampiony w salonie z powodzeniem zastąpią kominek, przy którym można usiąść z książką i zatopić się w ciekawiej fabule. Mniejsze latarenki możesz postawić na komodzie razem z figurkami porcelanowymi albo plakatami w ozdobnych ramkach.  Ciekawie będą prezentować się również na oknie. Obok możesz ustawić np. klasyczne światełka albo cotton balls, które dadzą jeszcze więcej światła. Fenomenalnie sprawdzą się także na świeżym powietrzu np. na balkonie, tarasie, jak i w ogrodzie, będąc dodatkowym oświetleniem podczas spotkań ze znajomymi. A przecież nie ma nic lepszego niż grill z przyjaciółmi w ciepły, letni wieczór!

Niezależnie od miejsca, w którym postawisz lampion, może on być wyeksponowany samodzielnie albo możesz postawić na kilka. Nie muszą być w tym samym rozmiarze. Świetną kompozycję stworzysz, stawiając obok siebie lampion mały, średni i duży.

Lampion do salonu — jak go wybrać?

Na rynku znajdziesz mnóstwo lampionów, które różnią się od siebie nie tylko wielkością, ceną, ale również i materiałem, z którego są wykonane. Dostępne są lampiony:

  • ze szkła — może być to szkło malowane, piaskowe, przezroczyste lub półprzezroczyste,
  • z metalu — dostępne zarówno w naturalnym kolorze, jak i pomalowane,
  • z drewna,
  • z bambusa,
  • z wikliny,
  • z ceramiki.

Lampiony różnią się także swoim kształtem. Mogą występować w formie tradycyjnej, ale również figur geometrycznych czy być imitacją domków. Wybór jest naprawdę ogromny, dzięki czemu dopasujesz model do swojego gustu oraz stylu, w jakim urządzony jest Twój salon.

Jak dobrać lampion do stylu salonu?

Do minimalistycznych wnętrz doskonale sprawdza się jasne, proste w formie lampiony, w które włożysz białe lub kremowe świecie. Z kolei w pokoju urządzonym w stylu glamour fenomenalnie będą prezentować się lampiony kryształowe, złote lub srebrne. Podkreślą luksusowy charakter wnętrza. Uniwersalne są modele o konstrukcji z metalu ze szklanymi, transparentnymi ściankami. Te lampiony dekoracyjne odnajdą się niezależnie od tego, w jakim stylu urządzony jest Twój salon. Do wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim wybierz białe latarenki, lampiony w kształcie miniaturowych domków. Z kolei do pokoju w stylu industrialnym przestrzenne bryły np. sześciany, ostrosłupy, najlepiej w czarnej, drucianej oprawie z metalowym uchwytem.

You may also like

Leave a Comment