Jak zorganizować sprowadzenie zwłok z zagranicy?

by Wiktor

Sprowadzenie zwłok z zagranicy – dlaczego my ?

Utrata bliskiej osoby to niestety nie tylko wewnętrzny ból i smutek, ale również konieczność zorganizowania pochówku. Liczne formalności oraz decyzje, które należy podjąć, przytłaczają, utrudniając żałobę. Sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana, gdy zgon nastąpił za granicą. Sprowadzenie zwłok z zagranicy wiąże się z dodatkowymi przedsięwzięciami i niestety kosztami. Jak się za to zabrać bez znajomości międzynarodowych przepisów i języka, by cały proces odbył się sprawnie, zgodnie z wszelkimi normami oraz pełnym szacunkiem dla zmarłego?

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zlecenie sprowadzenia zwłok z zagranicy profesjonalnej firmie pogrzebowej, która na co dzień zajmuje się transportem ciał z zagranicy. Zakład Pogrzebowy Charon w Szczecinie od lat organizuje tego rodzaju przewozy, a także wszystkie sprawy związane z pochówkiem na terenie naszego kraju.

Dzięki bogatemu doświadczeniu firma wykorzystuje swoje znajomości wśród zachodnich domów pogrzebowych i oferuje nie tylko transport zwłok, lecz również załatwienie wszystkich formalności, zdobycie dokumentów, międzynarodowego aktu zgonu, oświadczenia lekarza o naturalnej przyczynie zgonu, pozwolenia na wywóz ciała z kraju w którym nastąpił zgon, jak również dokumentu poświadczającego zamknięcie trumny zgodne z obowiązującymi procedurami, w obecności przedstawiciela policji. Po podpisaniu umowy i przekazaniu firmie niezbędnych informacji nie musisz się już o nic martwić. Ciało zostanie przewiezione do podanej przez Ciebie miejscowości, by przygotować ostatnie pożegnanie. W tym również możesz liczyć na pomoc ze strony Charon.

Jeżeli chcesz, by ciało zostało skremowane, możesz zlecić wykonanie takiego zadanie jeszcze za granicą, wówczas do Polski przetransportowana zostanie urna z prochami. Kremacji można dokonać także po przewiezieniu zwłok do kraju.

Sprowadzenie zwłok z zagranicy – cena

Zlecając procedurę firmie, otrzymujesz pełnowartościową usługę transportu wraz ze zdobyciem kompletnej dokumentacji, trumną spełniającą normy lub urną. Ile więc kosztuje transport zwłok z zagranicy? Cena w Charon zaczyna się od 4500 zł. Ostateczna kwota ustalana jest bezpośrednio z klientem, w zależności od długości trasy, którą pokona kierowca, a także ewentualnych usług dodatkowych jak np. kremacja.

Możliwość skorzystania z firmy pogrzebowej, która przewozi zwłoki z zagranicy to ogromne odciążenie psychiczne, a nierzadko jedyna opcja. Kontakty, które firma Charon posiada na całym świecie, umożliwiają sprawne sprowadzenie zwłok do Polski, by można było zorganizować pogrzeb. Sprawdź ofertę firmy i skontaktuj się z nią +48509332858

You may also like

Leave a Comment