Jaki stół kuchenny wybrać? Czym się kierować?

by Wiktor

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór odpowiedniego stołu do kuchni nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy wiedzieć, jakie aspekty wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Najbardziej renomowane firmy działające na rynku mają w swoich ofertach bardzo wysokiej jakości stoły kuchenne.

Rozmiar pomieszczenia i ilość wolnej przestrzeni

Osobie zainteresowanej zakupem omawianego mebla rekomendowane jest w pierwszej kolejności zastanowienie się, jakiej wielkości stół będzie najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście wszystko będzie zależało od tego, czy kuchnia jest duża, średnia czy mała. Należy zaznaczyć, że osoby posiadające średniej wielkości kuchnie będą miały ograniczone pole manewru. Istotne znaczenie będzie miało także dokładne zmierzenie posiadanej przestrzeni. Dzięki temu użytkownik będzie miał całkowitą pewność czy szuka wąskiego stołu do kuchni, okrągłego stolika czy może narożnego.

Warto postawić na prostokątny, kwadratowy czy owalny stół?

Godny uwagi jest fakt, że renomowani producenci mają w swoich ofertach modele w kształcie owalu, kwadratowe czy prostokątne. Owalne stoły zdecydowanie najlepiej będą prezentowały się w kuchniach o większej przestrzeni, ponieważ zajmują stosunkowo dużo miejsca. Jeżeli omawiane pomieszczenie nie jest dużych rozmiarów, lepszym rozwiązaniem będzie stół w kształcie czworokąta. 

Prosty, jasny i elegancki stół

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się jasne i proste modele. Użytkownik dzięki temu będzie miał pewność, że produkt doskonale będzie komponował się z jego kuchnią. Świetną opcją będzie zaopatrzenie się w rozkładany model. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że producenci mają w swoim szerokim asortymencie produkty, których obrzeża zostały dokładnie zabezpieczone przed różnego rodzaju uszkodzeniami czy odpryskami. 

Ekskluzywny stół

Należy mieć świadomość, że ekskluzywne stoły kuchenne będą świetną opcją dla fanów stylu art déco i glamour. Warto wiedzieć, że tego typu produkty przeważnie mają szklany blat w czarnym kolorze, który został osadzony na wysokiej jakości nogach wykonanych ze stali nierdzewnej. Produkt doskonale zda egzamin, jako stolik boczny. 

Lepszą opcją będzie wysoki czy niski stół?

Jak wiadomo, stoły kuchenne mogą mieć różną wysokość. W zdecydowanej większości przypadków oscyluje ona od 70 do 75 cm. Należy zaznaczyć, że klienci coraz częściej decydują się na wyższe modele w stylu barowym. Oczywiście świetnie będą one prezentowały się jako stoły kuchenne. Na rynku dostępne są produkty, których wysokość przekracza 110 cm. Rekomendowane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie takiego produktu usiąść przy nim i zweryfikować czy na pewno będzie odpowiedni. Modele doskonale zdadzą egzamin w przypadku osób wysokich. Użytkownicy na pewno nie będą usatysfakcjonowani, gdy podczas spożywania śniadania nogi będą ledwo mieściły się pod stołem. Nie jest oczywiście zalecane sugerowanie się tylko ceną. 

You may also like

Leave a Comment