Jakie rolety do mieszkania będą najlepsze?

by Wiktor

Jeśli mieszkamy w miejscu, gdzie jest duże zagęszczenie domów, albo gdzie często pod oknami przechodzą nam ludzie, to z pewnością chcemy zadbać o swoją prywatność. Dlatego nie tylko decydujemy, że w naszych oknach mają się pojawić firanki, ale również rozważamy zamontowanie rolet, które pozwolą nam się odciąć od świata zewnętrznego także wówczas, gdy będzie wieczór i będziemy mieli zapalone światło. To oznacza, że warto się zastanowić, jakie rolety będą najlepsze w naszym przypadku, zwłaszcza że propozycji mamy tutaj całkiem sporo. Przede wszystkim jednak najważniejsze pytanie będzie takie, czy chcemy rolety zewnętrzne czy wewnętrzne, bo od tego będzie zależało to, jaki dalej będziemy mieli wybór jeśli chodzi o możliwość odcięcia się od świata zewnętrznego.

Co dają nam rolety zewnętrzne?

Jedną z propozycji, z którą z pewnością trzeba się zapoznać, będą rolety zewnętrzne. Montowane są one, jak sama nazwa wskazuje, od zewnątrz, a to oznacza, że stanowią świetną ochronę nie tylko przed wścibskimi spojrzeniami, ale mogą nam również zapewnić większe zaciemnienie, jak również większą ciszę podczas wietrznej pogody. Takie rolety zewnętrzne mogą być montowane w specjalnej kasetce, która będzie wystawała z elewacji, ale jeśli zdecydujemy się na ich montaż jeszcze na etapie budowy domu, to wówczas kasetka będzie mogła być zabudowana i nie będzie widoczna od zewnątrz. Co więcej, takie rolety zewnętrzne mogą być sterowane ręcznie, a więc będziemy mieli wewnątrz specjalną taśmę, za którą będziemy musieli ciągnąć, aby je podnieść lub opuścić. Ale możemy mieć je również sterowane elektrycznie, a to oznacza, że od środka będziemy mieli specjalny włącznik, który będzie je podnosił lub opuszczał.

Może jednak rolety wewnętrzne?

Jeśli zdecydujemy się na rolety wewnętrzne, to przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że będą one tańsze niż rolety zewnętrzne i co więcej, bez najmniejszego problemu będziemy mogli je samodzielnie zamontować. Oferowane są nam one w różnych wielkościach, grubościach i kolorach, a to oznacza, że wszystko będziemy mogli dobrać pod swoje preferencje, jak i wystrój danego pomieszczenia. Takie rolety wewnętrzne mogą być całkowicie opuszczone albo podniesione, a możemy wybrać też takie, które w ciągu dnia będą wpuszczały więcej słońca, a na noc będziemy mogli całkowicie je zaciągnąć. One jednak cały czas będą zwisały z naszego okna, co oznacza, że nie będziemy wówczas musieli mieć firan, bo rolety świetnie je zastąpią. Taka opcja może być szczególnie korzystna jeśli w domu mamy alergików i nie możemy mieć żadnych rzeczy, które mogłyby zbierać kurz.

Warto zapoznać się z różnymi propozycjami rolet. Poznać ich mocne, jak i słabe strony, tak aby z pełnym przekonaniem móc powiedzieć, które z nich będą najlepsze w naszym przypadku. Dodatkowo jeszcze powinniśmy podkreślić, że takie rolety nie tylko pozwolą nam się odciąć od świata zewnętrznego, jeśli nie będziemy chcieli, aby inni widzieli co mamy w domu. One również pozwolą nam się odgrodzić od słońca, jeśli będzie ono zbyt mocne. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy zastanowili się, czy chcemy mieć rolety zewnętrzne czy wewnętrzne. Jeśli wybierzemy te drugie, to powinniśmy pamiętać, że im będą one grubsze i ciemniejsze, tym lepiej będą zatrzymywały promienie słoneczne. Takie rolety różnią się kolorem, grubością, sposobem działania, jak i ceną, a to oznacza, że powinniśmy zwrócić uwagę na wiele różnych czynników, aby mieć pewność, że wybierzemy rozwiązanie, które będzie nam odpowiadało przez wiele kolejnych lat.

You may also like

Leave a Comment