Kuchnia gotowa czy na wymiar?

by Wiktor

Kuchnia jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To tutaj przygotowujemy posiłki i co więcej, może się okazać, że to właśnie tutaj będziemy spędzali najwięcej czasu na rozmowach. Dlatego też powinniśmy dołożyć starań, aby wszystko było w niej odpowiednio rozmieszczone, aby prezentowała się jak najlepiej, ale jednocześnie też, żeby była funkcjonalna. Nic więc dziwnego, że jednym z pierwszych pytań, z którymi będziemy musieli się zmierzyć, chcąc zaaranżować to pomieszczenie, będzie to, czy powinniśmy wstawić do niej gotowe zestawy mebli, czy może jednak lepiej sprawdzą się te, które będą robione pod wymiar? Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, powinniśmy w pierwszej kolejności przemyśleć argumenty za i przeciw, każdej z tych propozycji. To ważne, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że dobrze będzie nam się korzystało z tego pomieszczenia.

Wady i zalety gotowej kuchni

Wiele osób na początku zdecydowanych jest na to, że będą oni posiadali gotową kuchnię. To oznacza, że pojadą do sklepu, wybiorą zestaw mebli, który najbardziej im się podoba i właśnie na niego się zdecydują. Minusem takiej decyzji może być fakt, że takie meble nie będą wypełniały całej przestrzeni, a to oznacza, że będzie wiele miejsc, w których będzie się zbierał kurz, ale nie będziemy mogli tam nic postawić. Poza tym może się okazać, że taki gotowy zestaw mebli nie będzie zbyt funkcjonalny, przez co sprawne poruszanie się po naszej kuchni będzie utrudnione. Plusem takich gotowych zestawów jest to, że możemy je mieć od ręki, a więc nie będziemy musieli czekać, aż zostaną zrobione, tylko od razu będziemy mogli je zamontować. No i będą one tańsze niż takie meble, które będą robione na wymiar, co również może mieć dla nas spore znaczenie.

Plusy i minusy kuchni robionych na wymiar

Jeśli chodzi o kuchnie, które będą robione na wymiar, to z pewnością warto zaznaczyć, że będą one dopasowane do naszej przestrzeni, a więc idealnie będziemy mogli wykorzystać każdy centymetr. Nie będzie miejsca, które nie byłoby wykorzystane. Poza tym, będziemy mogli sprawić, że taka kuchnia będzie bardzo funkcjonalna, bo wszystko co niezbędne, będziemy mogli mieć pod ręką. Jak chociażby szuflada ze sztućcami będzie blisko kuchenki. Nie mówiąc o tym, że będziemy mogli zdecydować czy piekarnik ma być ustawiony na podłodze, czy może wyżej. Minusem takiego rozwiązania jest to, że kuchnie na wymiar wymagają czasu. Trzeba wszystko zmierzyć, wyprodukować i zamontować, a to oznacza, że będziemy musieli za nimi poczekać nawet kilka tygodni. No i musimy się liczyć z tym, że takie meble na wymiar będą droższe niż te, które jako gotowe oferowane są nam w sklepie.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie tego, czy chcemy mieć gotowe meble do kuchni czy takie robione pod wymiar, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim to, jak wiele jesteśmy w stanie zapłacić za takie meble do kuchni oraz jak długo możemy za nimi zaczekać. Jednak jeśli chcemy mieć funkcjonalne meble, które będą dopasowane do naszych potrzeb, to lepiej wybrać takie, które będą robione pod wymiar. Dodatkowo warto jeszcze podkreślić, że mając meble na wymiar, będziemy mogli skorzystać z ciekawych rozwiązań, które sprawią, że łatwiej będzie nam korzystać z tych mebli, bo na przykład szuflady będą bardziej wysuwane, albo będą miały zamontowane rozwiązania, które sprawią, że bez problemów będziemy mogli sięgnąć po akcesoria schowane głębiej, bez konieczności wyciągania wszystkiego z szafy. W wielu przypadkach, kuchnia na wymiar może być najlepszym rozwiązaniem.

You may also like

Leave a Comment