Łazienka przyjazna dzieciom

by Wiktor

Powinniśmy w taki sposób przygotować naszą łazienkę, aby była nie tylko ładna i przytulna, ale jednocześnie też, żeby była bezpieczna. Ta ostatnia kwestia będzie szczególnie ważna, jeśli z takiej łazienki będą miały korzystać również dzieci.

Dlatego też warto się wybrać do sklepu budowlanego, aby móc sprawdzić, w jakie akcesoria możemy się zaopatrzyć, tak aby mieć pewność, że nasze dziecko będzie odpowiednio chronione, tak aby maksymalnie zmniejszyć niebezpieczeństwo wypadku, który mógłby skończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Jak się okazuje, czasami wystarczy naprawdę niewiele, abyśmy mogli zapewnić naszemu dziecku bezpieczeństwo w łazience, a jednocześnie nie wpłynąć negatywnie na jej wygląd.

Różne stołki i nakładki

Przede wszystkim powinniśmy takie zabezpieczenia dopasować do wieku naszego dziecka. Jeśli jest ono na tyle małe, że ma problem, aby samodzielnie usiąść na misce wc, to warto zadbać o specjalny podstawek. Wówczas będzie mogło go sobie podsunąć pod ubikację, spokojnie na niego wejść i usiąść, aby się załatwić. Co ważne, taki stołek przyda się również wtedy, gdy nasza pociecha będzie chciała umyć zęby albo ręce. Wówczas nie będzie musiała stawać na palcach, a co się z tym wiąże, nie będziemy musieli się obawiać, że się poślizgnie, albo potknie i uderzy buzią o szafkę czy umywalkę. Warto tutaj powiedzieć, że tego typu stołeczek może być plastikowy albo drewniany, kolorowy albo biały, co oznacza, że świetnie będziemy mogli go dopasować do naszej łazienki. Co więcej, im bardziej będzie się podobał naszemu dziecku, tym większa będzie szansa, że będzie chciało z niego korzystać. Na ubikację możemy również nabyć specjalną nakładkę, która sprawi, że nasze dziecko będzie mogło spokojnie się załatwiać, bez obaw, że wpadnie do środka.

Zabezpieczenia przy wannie lub brodziku

Bardzo niebezpieczną sytuacją jest ta, kiedy dziecko wstaje w wannie czy brodziku po kąpieli. Wówczas bardzo łatwo może się poślizgnąć i przewrócić. Dlatego też w tym miejscu powinniśmy szczególnie uważnie dopasować akcesoria łazienkowe, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji. Z jednej strony dno wanny czy brodzika możemy wyłożyć specjalnymi matami antypoślizgowymi. Przyczepiane są one za pomocą specjalnych ssawek, a więc mamy pewność, że się nie przesuną, a jednocześnie też dziecko będzie mogło stabilnie stać. Dodatkowo warto również zadbać o to, aby na zewnątrz pod wanną czy brodzikiem znajdował się specjalny chodniczek. Może on być materiałowy albo gumowy, ale najważniejsze jest to, aby dziecko nie stawiało mokrej stopy na płytkach, bo wówczas też może się poślizgnąć. Jeśli stanie na takim dywaniku, to z pewnością tego typu niebezpieczeństwo będzie znacznie mniejsze.

Warto zobaczyć jakie akcesoria łazienkowe są nam proponowane i które z nich pomogą nam zadbać o bezpieczeństwo naszego dziecka podczas jego pobytu w łazience. Może się okazać, że jest ich więcej niż sądziliśmy, nie mówiąc o tym, że naprawdę prezentują się ciekawie.

You may also like

1 comment

monika_31rs 29 kwietnia 2021 - 14:06

Bardzo ciekawy wpis – warto w łazience dla dzieci napewno mieć przewijak, nocniczek i małą wanne

Reply

Leave a Comment