Meble kuchenne na wymiar

by Wiktor

Kuchnia to często najważniejsze pomieszczenie w całym domu w którym spędzamy najwięcej czas, dlatego też ważne jest aby była ładna i funkcjonalna.

Kuchnia jest centralnym miejscem w każdym domu i mieszkaniu, bez względu na jej wielkość. W dzisiejszych czasach gotowanie i wspólne jedzenie posiłków jest bardzo ważne, dlatego istotne jest, by była miejscem wygodnym i funkcjonalnym. Gotowe meble kupione w sklepie meblowym to szybka i stosunkowo tania opcja, jednak biorąc pod uwagę jakość wykonania mebli produkowanych masowo, już nie jest tak dobrze. Gotowe meble często wykonane są ze słabego jakościowo materiału, który po czasie ulega odkształceniom i może się wykruszać. Dodatkowo mamy małą możliwość modyfikacji mebla, czyli ciężko będzie dopasować meble do rozmiarów pomieszczenia, gdy nie mamy zbyt dużej powierzchni.

Do małych powierzchni słusznym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na montaż mebli na wymiar. Profesjonalna firma stolarska wykona projekt zgodnie z naszym życzeniem oraz potrzebami, wykona pomiar, a później zrobi, dostarczy i zamontuje meble. Jedynym minusem może być tu cena. Takie rozwiązanie nie należy do najtańszych, ale za to mamy gwarancję solidnego wykonania, maksymalną funkcjonalność oraz zadowolenie, ponieważ to od nas zależy między innymi, z jakiego materiału będą wykonane oraz w jakim kolorze. Cena mebli zależy od wielu czynników takich jak materiał, ilość szafek i szuflad, wyglądu frontów, dodatków itd. Kuchnie na wymiar to dobra opcja dla niewymiarowych małych pomieszczeń, a także dla mieszkań na poddaszu, gdzie meble na wymiar to jedyna wręcz opcja na stworzenie ergonomicznej i komfortowej kuchni.

Podczas projektowania swojej wymarzonej kuchni możemy zastosować nowoczesne rozwiązania techniczne w szufladach i w szafkach. Możemy zrezygnować z dolnych szafek i zastąpić je szufladami, a w szafkach narożnych można zastosować kosze obrotowe. Świetnym rozwiązaniem są też wyciągane szafki typu cargo, które są bardzo poręczne i wygodne w przechowywaniu rzeczy. Dość ważną kwestią przy projektowaniu kuchni na wymiar jest świadome zaplanowanie w niej stref. Wyróżniamy strefę zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania posiłków, gotowania i pieczenia oraz podawania i spożywania posiłków. Dobre zaplanowanie tych stref pozwoli na sprawne poruszanie się w kuchni dobrą organizację pracy.

Dużą zaletą kuchennych mebli na wymiar, jest możliwość zabudowy w niej wszystkich sprzętów AGD takich jak zmywarka, lodówka i mikrofalówka, dzięki czemu kuchnia zyskuje jednolity i elegancki wygląd. Kuchnie z meblami na wymiar są wyjątkowe, niepowtarzalne i dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.

You may also like

Leave a Comment