Naczynia szklane do serwowania przekąsek

by Wiktor

Przyjmowanie gości to sztuka. Niezależnie od okazji, czasu i charakteru spotkania zależy ci na tym, żeby byli zadowoleni, zachwyceni wyglądem stołu i smakiem tego, co na nim znajdą. Przekąski często są obecne na stole przez cały czas trwania posiłku, nawet przez cały wieczór, więc watro zaserwować je tak, aby były dostępne, wyglądały świeżo i zachęcająco.

Naczynia do serwowania przekąsek mogą być przypadkowe, ale możesz też dobrać je starannie i dzięki temu osiągnąć dobry efekt.

Misy szklane do sałatek i owoców

W pięknej szklanej misie praktycznie każda zawartość będzie wyglądała atrakcyjnie i elegancko. W przezroczystej, bezbarwnej idealnie zaprezentuje się zielona sałata z dodatkiem kolorowych warzyw. Przygotowując się do przyjęcia weź pod uwagę to, że możesz z podobnych składników zrobić dwie sałaty, które będą się różniły tylko rodzajem sosu. Zamiast stawiać na stole jednej ogromnej miski sałaty, zrób dwie lub trzy. Jedna może być klasyczna i zawierać kilka rodzajów sałaty, pokrojone ogórki i pomidory oraz ser feta z sosem na bazie oliwy z oliwek. Drugą zrób z młodego szpinaku z kurczakiem, dwoma rodzajami papryki, dymką i sosem czosnkowym. Trzecia misa to może być sałata z rukoli, suszonych pomidorów w oliwie, z kaparami i odrobiną parmezanu w płatkach. W szklanych misach najprościej jest postawić na stole owoce.

Szklane talerze do podawania przekąsek słonych i słodkich

Szklane talerze do serwowania różnią się od klasycznych porcelanowych półmisków najczęściej kształtem i stylem. Jeśli są przezroczyste, a do tego na przykład kwadratowe, nadają całej aranżacji lekkości i nowoczesnego charakteru. Przekąski układasz na nich obok siebie – w rzędach lub w rozetach. Staraj się nie tworzyć stosów kanapek czy innych przekąsek, bo warstwy pod spodem nie będą wyglądały dobrze pod koniec wieczoru. Jeśli nie masz deski do serów, możesz je podać na szklanym talerzu. Ozdobione owocami będą wyglądały rewelacyjne. Talerze przydadzą ci się także do podania niewielkich ciasteczek, ale w takim wypadku idealnie będzie, jeśli będziesz mieć komplet złożony z talerza do serwowania i talerzyków deserowych.

Szklane pojemniki i miseczki na przekąski

Na najmniejsze przekąski, jak marynowane warzywa, kosteczki sera w oliwie czy dipy o różnych smakach, świetnie sprawdzają się szklane pojemniki lub niewielkie miseczki. Zaplanuj sobie dwa lub trzy identyczne zestawy i postaw je w różnych miejscach na stole, tak aby każdy z biesiadników wygodnie mógł po nie sięgać. Jeśli gości jest niewielu, możesz pokusić się o przygotowanie zestawu przekąskowego dla każdego z nich.

You may also like

Leave a Comment