Przenośny piec do pizzy – kiedy warto o nim pomyśleć?

by Wiktor

W jakich sytuacjach podręczny piec co pizzy może się sprawdzić?

Kto nie lubi domowej pizzy? Wątpliwości mogą mieć tylko ci, którzy jej nie próbowali, albo jedli taką upieczoną w piekarniku? To zupełnie nie to samo. Pizza z pieca przygotowana według własnego uznania smakuje każdemu. Co ważne, pizza z pieca elektrycznego potrzebuje jedynie 4 minut, by była gotowa do spożycia. Jest to więc niezwykle szybki i praktyczny sposób na przyrządzenie pysznego obiadu, kolacji, czy przekąski na przyjęcie.

Funkcjonalność elektrycznego pieca do pizzy

Od pewnego czasu na rynku można dostać elektryczne piece do pizzy. Z wyglądu przypominają babciny prodiż i podobnie wymagają podłączenia do prądu. Piec do pizzy jednak działa znacznie szybciej, nagrzewa się nawet do 400 stopni i wyposażony jest w ceramiczną płytę kamienną. Dzięki temu umożliwia upieczenie pizzy, która będzie smakować jak ta zamówiona w pizzerii. Co więcej, elektryczny piec posiadający regulację temperatury pozwala też na przygotowanie innych potraw, mięs, warzyw, ciast, a nawet pieczywa. Zajmuje przy tym znacznie mniej miejsca niż tradycyjny piec do pizzy opalany drewnem i ma przystępną cenę.

Zalety przenośnego pieca do pizzy

Elektryczny piec do pizzy jest niezwykle kompaktowy. Nie wymaga dużej ilości miejsca na blacie i z powodzeniem zmieści się w kuchennej szafce lub spiżarni. Dzięki temu możesz z niego korzystać zawsze wtedy, gdy Ciebie lub domowników najdzie ochota na pizzę. Nie musicie zamawiać jej w restauracji, ryzykować, że przyjedzie zimna, ze skromną ilością dodatków, ani płacić słonego rachunku. Ulubioną pizzę zrobicie w kilka chwil. Choć ciasto na pizzę można przygotować samemu, z pomocą maszyny do chleba lub innego urządzenia AGD, dobrze sprawdzi się też gotowe ciasto, które można dostać w każdym markecie. W takiej sytuacji wystarczy kwadrans, by cieszyć się smacznym posiłkiem. To doskonałe rozwiązanie, gdy pojawią się niespodziewani goście. Elektryczny piec do pizzy możesz też wykorzystać podczas imprezy na tarasie. Piękna pogoda, która zachęca do tego, by cieszyć się świeżym powietrzem i promieniami słońca, wcale nie musi się wiązać z grillem. Jeżeli masz ochotę na odrobinę odmiany, zaproś znajomych na domową pizzę i przygotujcie ją wspólnie. Zadbaj tylko o to, by w przypadku braku gniazdka elektrycznego na tarasie, przeciągnąć na niego przedłużacz.

Przenośny piec to także fantastyczne rozwiązanie dla działkowiczów. Można zabrać go na weekend do domku letniskowego i nie tylko przygotować pizzę, ale także podgrzać obiad, upiec mięso. Elektryczny piec można zabrać na wakacje w przyczepie kempingowej lub kamperze. Jedynym warunkiem jest oczywiście dostęp do prądu.

Wysokiej jakości, niedrogi piec do pizzy Ariete

Godnym polecenia urządzeniem jest przenośny piec do pizzy marki Ariete. Kompaktowe rozmiary oraz niezwykle krótki czas nagrzewania pozwala korzystać z niego przy każdej okazji. Pizza z niego potrzebuje tylko 4 minut, a odgrzanie mrożonego placka trwa 2 minuty. To świetny sposób na mega szybki obiad po pracy lub ciężkim dniu pełnym zajęć i obowiązków. Piece Ariete posiadają stopniowaną temperaturę oraz kamienną płytę ceramiczną, do której nic nie przywiera i nie wymaga szorowania.

You may also like

Leave a Comment