Przeszczep włosów w Turcji

by Wiktor

Dlaczego przeszczep włosów w Turcji jest tak popularny to artykuł, który ma na celu dostarczenie wszystkich informacji, których nie znasz, a które powinieneś poznać, jeśli zastanawiasz się nad przeszczepem włosów w Turcji.

Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to bezbolesny zabieg chirurgiczny, w którym pobiera się mieszki włosowe z tyłu i boków głowy, zwanymi „miejscem dawczym” i przeszczepia się do miejsc pozbawionych włosów, zwanych „miejscem biorczym”.

Zasady stosowane w transplantacji włosów są następujące:

 • Pobieranie mieszków włosowych
 • Otwarcie kanałów
 • Przeszczepianie mieszków włosowych

Czym jest technika przeszczepu włosów FUE?

Przeszczep włosów przeszedł długą drogę, ale dopiero w połowie lat 90. rozpoczął przybierać formę podobną do współczesnych technik transplantacji włosów. Przeszczep włosów w Turcji zaczął być wówczas wykonywany technikami, które są dziś praktykowane na całym świecie. Przeszczepy włosów wykonywane metodą FUT w latach dziewięćdziesiątych zostały wyparte przez metodę FUE. Do dziś zabieg przeszczepu włosów metodą FUE jest powszechnie stosowany na całym świecie i uważany za najskuteczniejszą metodę walki z łysieniem.

 W przeszczepie włosów metodą FUE podczas ekstrakcji mieszków włosowych nie wykonuje się wycinania paska skóry głowy i nie zakłada się szwów. Grafty pobierane są pojedynczo z obszaru dawczego, za pomocą specjalnego narzędzia i umieszcza w miejscach biorczych.

 Główną zaletą stosowania techniki transplantacji włosów FUE jest to, że nie pozostawia ona blizn, a czas rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy niż w metody przeszczepu włosów FUT. W wyniku rozwoju technologii i zdobytym doświadczeniu lekarzy i techników medycznych w przeszczepie włosów metodą FUE wzrosła również efektywność i bezpieczeństwo.

 Zabieg trwa od 4 do 8 godzin. Podczas jednej sesji można przeszczepić aż do 5000 graftów w zależności od możliwości dawczych.

Czym jest technika przeszczepu włosów DHI?

 Mieszki włosowe w przeszczepie włosów metodą DHI są przeszczepiane w tym samym czasie co otwieranie kanalików, więc pozostają poza ciałem przez krótki czas. Pozwala na większą kontrolę odpowiedniego kąta i kierunku wzrostu włosów.

Zabieg ten wykonuje się specjalnym implantatorem zwanym piórem Choi. Jest to metoda, która nie tworzy blizn, a czas rekonwalescencji jest krótszy niż przy metodzie przeszczepu włosów FUE.

 Podczas przeszczepu włosów metodą DHI, nie ma potrzeby golenia całej głowy, jedynie obszar dawczy, czyli tył i boki skóry głowy.

 Przeszczep włosów DHI wymaga większego doświadczenia i precyzji od osoby wykonującej zabieg niż inne metody. 

Dlaczego przeszczep włosów w Turcji jest tak popularny?

Wypadanie włosów w młodym wieku to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się mężczyźni i kobiety na całym świecie. Dlatego doprowadziło to do opracowania różnych metod i technik przywracania wzrostu włosów. W związku z tym przeszczep włosów stał się bardzo popularny jako skuteczna metoda radzenia sobie z tym problemem. 

 Jak wspomniano powyżej, przeszczep włosów wykorzystuje technikę FUE i DHI, które są procesem kosztownym i wymagają dużego doświadczenia ze strony chirurga, aby zapewnić pożądany efekt. Te techniki przeszczepu włosów są małoinwazyjnymi i bardzo bezpiecznymi metodami leczenia wypadania włosów. Jednym z głównych powodów ich popularności jest to, że nie pozostawiają blizn i mają zdecydowanie krótszy czas rekonwalescencji w porównaniu z innymi opcjami leczenia. Doświadczeni chirurdzy z najlepszej kliniki transplantacji włosów w Turcji – Clinicana Hair Transplant Center wykonują zabieg w znieczuleniu miejscowym.

 W krajach europejskich wielu osobom trudno jest określić czy stać ich na przeszczep włosów, czy nie, ze względu na wysokie koszty. Meditravel – firma numer 1 w Polsce oferuje swoim pacjentom pakiety allinclusive. Pakiety te zawierają wszystkie niezbędne lekarstwa, transfery, loty i bezpłatne zakwaterowanie. Nie ma ukrytych kosztów, co nie rodzi pytania, czy stać mnie na przeszczep, czy nie. W porównaniu z kosztami przeszczepów włosów w innych krajach, koszt przeszczepów włosów w Turcji wynosi jedną trzecią lub jedną czwartą, więc jest to jeden z powodów, dla których przeszczep włosów w Turcji jest tak popularny.

Dlaczego Turcja jest wiodącym miejscem przeszczepu włosów?

W dziedzinie chirurgii plastycznej Turcja jest jednym z najbardziej pożądanych krajów na świecie. Obszar ten jest prawdziwym centrum turystyki medycznej. A wśród praktyk chirurgicznych znajdujemy przeszczep włosów. Jednak od początku XXI wieku Turcja stała się celem większości przeszczepów włosów na całym świecie. Powód? Edukacja medyczna znacznie się rozwinęła z biegiem czasu i jest więcej absolwentów medycyny niż w krajach takich jak Stany Zjednoczone, czy Europa. W rezultacie w Turcji zbudowano wiele placówek medycznych, w tym ponad 500 placówek przeszczepu włosów w samym Stambule.

Przyciąganie Turcji do przeszczepów włosów każdego roku przynosi ogromną liczbę zwolenników. Dowodem jest to, że w 2019 roku na operację przeszczepu włosów przyjechało tam średnio 180 000 osób. Pacjenci pochodzą z Europy, Azji, ale także ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Brazylii, Australii i Nowej Zelandii. Inne powody, które pokazują, dlaczego Turcja to popularny kierunek przeszczepu włosów to:

 • Ceny przeszczepu włosów: W przeciwieństwie do innych krajów europejskich, przeszczepy włosów w Turcji są wyjątkowo tanie, nawet do 75%. Jednocześnie mając do wyboru, doświadczony i wysoce wykwalifikowany personel medyczny, oraz zachowanie świetnych rezultatów przeszczepów włosów. Wynika to głównie z dużej ilości konkurencyjnych klinik w Turcji.
 • Dostępny wykwalifikowany personel: Każdy chirurg przeszczepu włosów w Turcji musi przejść ścisły nadzór medyczny, który wymaga od niego uzyskania kwalifikacji podczas udziału w jakiejkolwiek operacji. Ponadto, ze względu na popularność przeszczepów włosów w Turcji tureccy chirurdzy mają kompetencje w radzeniu sobie z różnymi rodzajami włosów.

Turcja jest również uznanym krajem na całym świecie za swoje wieloletnie badania nad wypadaniem włosów. Dzięki około 500 klinikom i szpitalom zajmującym się transplantacją włosów chirurdzy zdobyli uznanie za zwiększenie liczby rekomendowanych pacjentów.

Rzeczy do rozważenia przed i po przeszczepie włosów

Zdecydowałeś się na przeszczep włosów? Ale od czego mam zacząć? Najważniejszą rzeczą przed przeszczepem włosów są badania. Im bardziej doświadczone kliniki znajdziesz, tym lepsze wyniki uzyskasz. Najlepsi chirurdzy zawsze udzielają informacji o przygotowaniu przed i po zabiegu. Doświadczony lekarz stworzy dla Ciebie osobistą listę. Listę obejmują przyjmowane leki, wszelkie choroby przewlekłe i dietę.

Pełne wyleczenie po przeszczepie włosów trwa około dwóch i pół do czterech miesięcy.

Najważniejszy czas to pierwsze piętnaście dni. Leczonego obszaru nie należy dotykać przez pierwsze dwa dni. W pierwszych dwóch tygodniach wszelka aktywność sportowa jest zabroniona. Również zajęcia takie jak sauna, spa czy solarium. Każdy rodzaj suplementu lub leku rozrzedzającego krew jest uważany za ryzykowny w tym czasie. Zaleca się noszenie ubrań z suwakami lub guzikami, aby uniknąć kontaktu z leczonym obszarem.

Po 6 miesiącach można stosować wszystkie rodzaje zabiegów na włosy. Po czterech miesiącach twoje włosy będą rosły normalnie, ponieważ w pełni się zregenerują. Pełne efekty przeszczepu włosów uzyskujemy po 12 do 14 miesiącach.

Jak już powiedzieliśmy, przeszczep włosów w Stambule ma też inne zalety. A jako kolejną korzyść rozważymy wycieczki krajoznawcze, które sprawiły, że pojawiło się pytanie „Dlaczego przeszczep włosów w Turcji jest tak popularny?” Prawie każdy, kto przyjeżdża do Stambułu na przeszczep włosów, zostaje kilka dni dłużej tylko na zwiedzanie. Nic dziwnego, Stambuł to miasto, które fascynuje wszystkich. Oto miejsca, które warto zwiedzić podczas pobytu w Stambule:

 • Hagia
 • Sofia
 • Pałac
 • Topkapi
 • Cysterna Bazyliki
 • Pałac
 • Dolmabahçe
 • Błękitny Meczet

You may also like

Leave a Comment