Szafka pod telewizor – jak wybrać nowoczesną szafkę RTV?

by Wiktor

Aranżowanie wnętrza to sztuka wyboru. Pozornie proste zagadnienia mogą okazać się ogromnym dylematem, szczególnie jeśli nie jesteśmy pewni, czego oczekujemy od danego pomieszczenia. Wiele osób, nie wyobraża sobie domu bez telewizora. Warto przemyśleć, jak szafka RTV, może wkomponować się w wystrój, tak by pełniła funkcję użytkową, ale stanowiła również piękną dekorację.

Funkcjonalność i nowoczesne meble to satysfakcjonujący duet

Stojąc przed wyborem idealnej szafki pod telewizor, należy przemyśleć jakich gabarytów sprzęt chcemy na nim ulokować. Im większy, tym estetyczniej oraz bezpieczniej prezentować się będzie niska komoda. Jeśli posiadamy przestrzeń by ekran montowany był bezpośrednio do ściany, dobór szafki wygląda podobnie, ponieważ to ona stanowi dopełnienie aranżacji.

By zachować minimalistyczny styl, ważne by mebel, dzięki praktycznym otworom, miał możliwość skrycia nieestetycznych kabli. Zwróćmy też uwagę na dopasowanie szuflad czy półek, zgodnie z naszymi oczekiwaniami i potrzebami względem tego co chcemy w niej przechowywać czy wyeksponować.

Nietypowe meble do salonu, gwarantują dobry design

Projektując strefę wypoczynkową, warto zadbać o to, by meble oraz pozostałe elementy wyposażenia zachowały spójność. Istotną kwestią jest również tworzywo z jakiego są wykonane, tak by służyły przez długie lata utrzymując piękny wygląd. W tym przypadku sprawdzą się szafki wykonane z najwyższej jakości stali, która może przybierać różnorodną formę oraz kolorystykę.

Co ważne, to tworzywo, jest też łatwe w utrzymaniu, nie wymaga dodatkowej pielęgnacji czy regularnego odświeżania. Takie designerskie meble dopełnią wnętrza zarówno w stylistyce glamour, retro czy minimalistycznej wręcz skandynawskiej, pozostawiając przestrzeń na zabawę formą. Ponieważ oczy domowników oraz gości nieraz zwrócą się w kierunku telewizora, warto urządzić ten centralny punkt tak, by pokój dzienny sprawiał wrażenie dopracowanego w każdym szczególe.

You may also like

Leave a Comment