Szkło i drewno – kwintesencja minimalistycznych wnętrz

by Wiktor

Drewno i szkło to dwa materiały, które doskonale się uzupełniają i tworzą harmonijną całość. Drewniane elementy wykończenia, takie jak ramki, nóżki czy uchwyty, dodają do szklanych mebli i elementów wykończenia ciepła i przytulności.

Łączenie szklanych mebli i elementów wykończenia z metalem lub drewnem może wydawać się dużym wyzwaniem, szczególnie, jeśli nie korzystamy z usług architekta wnętrz. W gruncie rzeczy nie jest to nic trudnego – przy odpowiednim poczuciu estetyki, podstawowej wiedzy na temat aranżacji oraz narzędzi można stworzyć piękne, nowoczesne wnętrza. Jednym z kierunków jest łączenie szkła z drewnem. To nowoczesne rozwiązanie, poniekąd wkraczające we współczesny, minimalistyczny styl skandynawski.

Wybór odpowiednich materiałów

Przy łączeniu szklanych elementów wnętrza ważne jest, aby wybrać odpowiednie materiały. W inwestycjach najlepiej postawić na prawdziwe drewno, a nie jego imitacje. Dzięki temu produkty będą bardziej oporne na wilgoć i uszkodzenia. Dąb, buk czy jesion to najlepsze propozycje, które sprawdzają się w mieszkaniu na lata. To samo tyczy się szkła – inwestując w szklane zabudowy lub szklane drzwi przesuwne musimy pamiętać, że jakość odgrywa najważniejszą rolę. Przy wyborze pożądanych produktów szukajmy szkła hartowanego, którego struktura zwiększa bezpieczeństwo korzystania z pomieszczenia i jest odporna na zarysowania.

Montaż szklanych elementów

Jakie elementy szklane wybrać do pomieszczenia? Obecnie w trendach górują zabudowy szklane, które mogą oddzielać od siebie pomieszczenia, tym samym optycznie powiększając przestrzeń całego mieszkania. Popularnym rozwiązaniem jest zabudowywanie szkłem garderoba, okna kuchennego. a nawet kabiny prysznicowej. Szkło jest bardzo wrażliwym materiałem, więc należy uważać, aby nie uszkodzić go podczas montażu. W tym przypadku warto skorzystać z oferty producentów wyrobów szklanych, którzy w ramach usługi montują konstrukcję i dopasowują je do naszych potrzeb. Jednym z wiodących producentów wyrobów szklanych jest MPJ Glass, którego oferta skupia się na produkcji szklanych ścian w czarnych ramach. Przedsiębiorstwo ściśle współpracuje z architektami wnętrz, dlatego możemy mieć pewność, że rozwiązanie sprawdzi się w naszym mieszkaniu.

Oprócz tego, motyw szkła może ujawniać się w meblach, półkach, a nawet w drzwiach. Nie warto przesadzać – jeśli decydujemy się na zabudowę szklaną w dalszym pomieszczeniu, powinniśmy zrównoważyć udział szkła z drewnem w danej przestrzeni.

Dekorowanie wnętrza ze szkłem i drewnem

Szklane elementy wykończenia, takie jak lustro, stolik kawowy czy lampy, mogą być piękną ozdobą naszego wnętrza. Aby je udekorować, można użyć różnych akcesoriów, takich jak kwiaty, książki czy ozdobne poduszki. Jeśli chcemy udekorować szklany stolik kawowy, warto postawić na minimalistyczną aranżację. Można postawić na kilka dekoracyjnych książek lub kwiatów w wazonie. W przypadku lampy, można postawić na ozdobną abażur lub ozdobne kryształki, które dodadzą blasku i elegancji.

Szukasz szklanych rozwiązań do swojego mieszkania? Skontaktuj się z zespołem MPJ Glass i poznaj najlepszą ofertę wyrobów szklanych na rynku. Na stronie internetowej producenta znajdziesz formularz zgłoszeniowy do darmowej konsultacji i wyceny Twoich pomysłów.

You may also like

Leave a Comment