Urban jungle w domu. Jak wpuścić więcej światła do domu?

by Wiktor

W ostatnim czasie szczególne miejsce w trendach wnętrzarskich zajmuje urban jungle. W wystroju wnętrz skłaniamy się ku rozwiązaniom, które są bliskie naturze. Minimalistyczne urządzenie domu wypełnionego roślinami to sposób na osiągnięcie pomieszczenia rodem ze ściany na Pintereście. z która przynosi nam spokój i wyciszenie. Jest to nie tylko sposób na uzyskanie równowagi, ale również stworzenie przytulnych kątów we wnętrzach mieszkań.

Czym jest styl urban jungle?

Urban jungle to trend wykreowany przez miłośników roślin i zieleni we wnętrzach. Rośliny w mieszkaniu sprawiają, że przestrzeń staje się przytulna i ciepła. Wybór urządzenia wnętrza w stylu urban jungle ma wiele zalet, także zdrowotnych (rośliny domowe oczyszczają powietrze ze szkodliwych związków, produkują tlen, zwiększają wilgotność powietrza i sprawiają, że nasze oczy odpoczywają). Co prawda, wymaga większej uwagi, niż standardowe wnętrza w nowoczesnym stylu. Wypełnienie mieszkania naturą wiąże się z koniecznością dbania o rośliny: trzeba je podlewać, nawozić, wymieniać ziemię, walczyć ze szkodnikami i rozsadzać. Oprócz tego, rośliny potrzebują światła. Jeśli decydujemy się na wypełnienie domu dużą ilością roślin, powinniśmy zadbać o umiejscowienie je w najbardziej oświetlonych miejscach domu. Ta kwestia może być problematyczna szczególnie w domach, w których dostęp światła jest ograniczony. Jak więc sprawić, że dom będzie lepiej oświetlony?

Remont w domu: jak urządzić słabo oświetlone wnętrze w stylu urban jungle?

Odpowiednie ustawienie kwiatów doniczkowych jest ważne, jeśli nie chcemy po kilku tygodniach mieć w domu podsuszonych roślin. Przed zakupem roślin warto poczytać o ich preferencjach  i dowiedzieć się, które warunki są im sprzyjające. Ważne jest światło (są rośliny, które radzą sobie w półcieniu, a są takie, które preferują wyłącznie południowe, dobrze naświetlone parapety), rodzaj podłoża oraz wilgotność. Kwiaty można ustawiać nie tylko na parapetach, ale i komodzie, czy specjalnych kwietnikach ustawionych na podłodze. Dobrze też wyglądają przy oknach w wiszących makramowych kwietnikach ze sznurka. W przypadku, w którym nie zamierzamy wymieniać okien lub dostawiać nowych, warto zastanowić się nad przeszklonymi drzwiami.

Szkło może pojawić się zarówno w drzwiach wewnętrznych, jak i zewnętrznych – wówczas dom jest bardziej oświetlony, bo szkło pozwala na przedostawanie się promieni przez taflę umieszczoną w drzwiach. Drzwi zewnętrzne mogą być uzupełnione o naświetla, czyli szkło umiejscowione po bokach skrzydła oraz nad jego górną krawędzią. Jednym z producentów, który korzysta z naświetli, jest StalProdukt Zamość. W katalogu firmy znajdziecie wiele rodzajów drzwi z naświetlami, które wspomogą oświetlenie wnętrza, zarówno dla roślin, jak i domowników. Posiadacze drzwi z naświetlami mogą ustawić rośliny nawet w przedpokoju, co z pewnością wzmocni wyrazistość stylu urban jungle w domu.

You may also like

Leave a Comment