W co wyposażyć domową łazienkę?

by Wiktor

Gdy urządzamy mieszkanie, wiele naszej uwagi poświęcamy sypialniom i pokojowi dziennemu — to oczywiste, że w wystroju tych pomieszczeń wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. W ferworze wyposażania domu lub mieszkania nie wolno jednak zapomnieć o łazience. Pomieszczenie to powinno zostać urządzone tak, by pozwalało na łatwy dostęp do każdego niezbędnego mebla lub innego elementu wyposażenia, a przy tym bez zarzutu spełniało swoją funkcję. W co warto wyposażyć łazienkę — oczywiście poza podstawową armaturą łazienkową — by zapewnić domownikom wygodę korzystania z niej?

W co wyposażyć łazienkę, by uczynić ją komfortową i praktyczną?

Myśląc o wyposażeniu łazienki, w wyobrażeniach zwykle ograniczamy się do podstawowych elementów armatury, takich jak baterie prysznicowe czy muszle WC. Tym samym zapominamy jednak o wielu innych elementach wyposażenia, które, choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieznaczące, odgrywają olbrzymią rolę w przestrzeni pomieszczenia. Upewnij się, że w Twojej łazience jest wszystko, czego potrzebujesz, by zapewnić domownikom komfort użytkowania jej! Oto kilka naszych propozycji. Jeśli szukasz modnego i praktycznego wyposażenia do łazienki, zajrzyj do Galerii Wnętrz Domar — najlepsze łazienki Wrocław!

Dozownik mydła

Dozowniki mydła już od lat montuje się w budynkach publicznych, jednak coraz częściej spotyka się je także w domach prywatnych. Rozwiązanie to ma bardzo wiele zalet. W oczy od razu rzuca się możliwość estetycznego wykończenia łazienki. Zamknięty pojemnik z rączką służącą do porcjowania to znacznie bardziej elegancki widok niż luźno leżąca na mydelniczce kostka mydła. Rozwiązanie to jest także znacznie bardziej higieniczne. Z dozownikiem nie musisz martwić się, że na kostce mydła lub podstawce zaczną gromadzić się bakterie i pleśń. 

Uchwyt na papier toaletowy

Ten nieoczywisty element wyposażenia jest często pomijany podczas urządzania domowych łazienek. Zdecydowanie nie warto jednak z niego rezygnować! Wygodny uchwyt pozwoli na komfortową wymianę rolek papieru, co jest dość istotne szczególnie w przypadku tych domostw, w których przebywa wielu domowników. Odpowiedni uchwyt na papier toaletowy może być także ozdobą łazienkowej przestrzeni — dużą popularnością cieszą się na przykład klasyczne modele chromowane.

Mata łazienkowa

Wychodzenie i wchodzenie do wanny lub kabiny prysznicowej to momenty, w których bardzo łatwo poślizgnąć się, stracić równowagę i upaść. By zmniejszyć ryzyko takiego zdarzenia, warto wyposażyć pomieszczenie w trwałą i antypoślizgową matę łazienkową. Taki element powinien być wykonany z wodoodpornych materiałów i zapewniać dobrą przyczepność do podłoża. Maty łazienkowe dostępne są w bardzo wielu kolorach, dlatego z łatwością jesteś w stanie znaleźć model dobrze pasujący do wystroju Twojej łazienki.

Wieszaki na ręczniki

To niewielkie, niedrogie akcesorium może istotnie zwiększyć komfort korzystania z łazienki. Wieszaki umiejscowione w pobliżu wanny, umywalki lub wyjścia z kabiny prysznicowej pozwalają na wygodne odwieszanie ręczników. Można wykorzystywać je także do odwieszania odzieży zdejmowanej przed kąpielą.

You may also like

Leave a Comment